Tomasz Wasilewski

Reżyser, scenarzysta Absolwent Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w łódzkiej PWSFTviT. Współpracował z firmą produkcyjną ZENTROPA INTERNATIONAL POLSKA przy filmie Larsa Von Triera „Antychryst” oraz „Kobieta, która pragnęła mężczyzny” Pera Fly; był asystentem Małgorzaty Szumowskiej przy „33 scenach z życia”.

Jest także reżyserem i scenarzystą krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Show jednego człowieka” oraz reżyserem, scenarzystą i kierownikiem produkcji krótkometrażowego filmu fabularnego „Nawiść”, w którym główną rolę zagrała Anna Seniuk (nagroda dla młodego, dobrze zapowiadającego się reżysera na Festiwalu Filmowym Felliniada w Warszawie w 2001 r.).
Jego debiut „W sypialni” (scenariusz i reżyseria) z 2012 r. został zauważony na ważnych festiwalach (Września, Koszalin, Toronto, Paryż, Mannheim-Heidelberg, Karlowe Wary), również za sprawą Katarzyny Herman, która za swą aktorską kreację otrzymała wiele nagród.

Drugi film fabularny „Płynące wieżowce” (2013 r.) był pokazywany na prestiżowym Tribeca Film Festiwal w Nowym Jorku, nagrodzony m.in. w konkursie „East of the West” na MFF w Karlowych Warach, na MFF „Nowe Horyzonty” (Nagroda Publiczności) czy Gdynia Film Festival (nagroda w kategorii Młody Talent Reżyserski).

Comments are closed.