michal

Michał Grubman – Dyrektor Festiwalu

Pomysłodawca Sopot Film Festivalu i jego szef od pierwszej edycji. Manager kultury, specjalista od marketingu i PR oraz organizacji projektów kulturalnych. Współzałożyciel Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczenstwa – organizatora wielu projektów filmowych i kulturalnych w Trójmieście (m.in. Kino Letnie w Orłowie, Międzynarodowy Dzień Animacji).  Szef sopockiego Teatru na Plaży. Absolwent Zarządzania i Marketingu a także Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Autor kilkunastu filmów krótkometrażowych oraz współscenarzysta pierwszego niezależnego filmu fabularnego z Trójmiasta, który trafił do szerokiej dystrybucji kinowej i telewizyjnej – Segment’76, reż. Oskar Kaszyński, 2002, dystr. Kino Świat.

michal@sopotfilm.com

ania_kg

Anna Kądziela-Grubman – Dyrektor Programowy & PR

Od przeszło 9 lat zajmuje się koordynacją projektów kulturalnych, zarówno stroną programową oraz działaniami z zakresu PR. Dyrektor programowy & PR Sopot Film Festival’u, Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa, projektów: Kino Letnie w Gdyni Orłowie czy gdańskich obchodów Międzynarodowego Dnia Animacji. Rzecznik Prasowy 38. Gdyńskiego Festiwalu Filmowego (2013). Zajmowała się również produkcją sesji zdjęciowych i filmów reklamowych. Aktualnie zawodowo pracuje jako manager promocji i PR. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim, a także Studium Podyplomowego Public Relations na Politechnice Gdańskiej i Szkoły Zarządzania na UG.

ania@sopotfilm.com


Ekipa organizacyjna:

Tomasz Pietrzak – Dyrektor ds. Strategii

Ewelina Wołejko – Koordynator ds. organizacyjnych i gości

Ania Dembicka – Biuro festiwalu, koordynacja wolontariuszy

Katarzyna Kaczmarek – Koordynator ds. organizacyjnych i projektów specjalnych

Tomasz Garstkowiak – Print traffic manager

Piotrek Kądziela – Koordynator ds. Technicznych

 


Organizatorzy


Stowarzyszenie kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa – organizator, producent, pomysłodawca, inicjator i propagator imprezy kulturalnych, powstał w październiku 2010 roku w wyniku przekształcenia się nieformalnej grupy twórczej Hamulec Bezpieczeństwa, działającej w Trójmieście od 1999 roku. Pomysłodawca i główny organizator festiwalu.

Więcej informacji: www.hamulec.art.pl


Teatr na Plaży – sopocki teatr impresaryjny, który działa w nowej formule od 2013 r. prezentując zarówno spektakle jak i filmy, koncerty i współpracując przy organizacji festiwali i projektów kulturalnych.

Więcej informacji: www.teatrnaplazy.pl


Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Miejska instytucja kultury, w ramach której działa Teatr na Plaży, Opera Leśna oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot


DKF Kurort

Działający od 10 lat dyskusyjny klub filmowy z Sopotu

Więcej informacji: www.dkfkurort.pl


Multikino Sopot

Klubokawiarnia 3 Siostry