Laureaci festiwalu

W czwartek 16 lipca o godz. 20.00 w ogrodzie Dworku Sierakowskich i kawiarni Młody Byron odbyła się ceremonia ogłoszenia wyników dwóch konkursów festiwalu. A oto lista laureatów:


Jury Konkursu filmów krótkometrażowych w składzie: Przemysław Gulda -dziennikarz, Marcin Borchardt – scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych, Bartosz Mikołajczyk – operator, po obejrzeniu 30 filmów postanowiło przyznać następujące nagrody:

Najlepsza krótka fabuła

dzien_babci

DZIEŃ BABCI, reż. Miłosz Sakowski, Polska, 2015, 30 min

Jurorzy uznali, że to najbardziej spełniony film fabularny w tegorocznym konkursie. Reżyser w znakomity sposób posłużył się elementami języka filmowego. Udało mu się skonstruować przekonujące relacje między bohaterami i świetnie poprowadzić dobrze dobranych aktorów.

Najlepsza krótka animacja

CHOBAN_hd_006654

CHOBAN, reż. Matija Pisačić, Chorwacja, 2014, 18:20 min

Autor stworzył wielowątkową i wielopoziomową historię, znalazł dla niej przekonującą formę wizualną. Rozgrywana w szybkim tempie opowieść wciąga nie tylko zwrotami akcji, ale i wiarygodną warstwą psychologiczną.

Pokaz nagrodzonych filmów krótkometrażowych, odbędzie się w niedzielę 19.07 o godz. 21.00 w klubie festiwalowym 3 Siostry. Wstęp wolny


Jury Konkursu 1-2 (debiuty i drugie filmy fabularne) w składzie: Katarzyna Klimkiewicz – reżyser, członek Europejskiej Akademii Filmowej, Joanna Cichocka-Gula – producent, reżyser filmów dokumentalnych, Wiceprezydent Sopotu, , Tomasz Wasilewski – reżyser oraz Ryszard Lenczewski – nominowany od Oscara za film Ida operator filmowy, członek Europejskiej, Brytyjskiej i Amerykańskiej Akademii Filmowej, po obejrzeniu 8 filmów konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagroda specjalna Jury

Kebab i Horoskop

za odważne podążanie własną ścieżką

dla Grzegorza Jaroszuka

za film

KEBAB I HOROSKOP

 

Nagroda specjalna, przyznana przez członka Jury Ryszarda Lenczewskiego

RUIN

dla Ari Wegner – autorki zdjęć do filmu

RUIN

 

Grand Prix

za piękny film o trudnym życiu, spójnej artystycznej wizji, przejmujące aktorstwo i wrażliwą na każdy niuans kamerą

otrzymuje film

RUIN

w reżyserii: Amiel Courtin-Wilson oraz Michael Cody, Australia/Kambodża

Dodatkowy pokaz filmu Ruin odbędzie się w niedzielę, 19.07 – o godz. 19.00 w Dwóch Zmianach (bilety będą dostępne bezpośrednio przed projekcją na miejscu)


Nagroda publiczności Konkursu 1-2

powędrowała dla filmu

OTWARTA KLATKA (Open Cage), reż. Sinisa Galic, Serbia

Pokaz filmu Otwarta Klatka i spotkanie z odtwórczynią głównej roli Leni Wesselman odbędzie się w piątek, 17.07 o godz. 21 w Państwowej Galerii Sztuki


Możliwość komentowania została wyłączona.