Ur. 1964 r. w Katowicach – polski reżyser filmowo-telewizyjny, scenarzysta, dziennikarz dokumentalny. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim (1989), studium scenariuszowego PWSFTViT w Łodzi (1990) oraz studiów reżyserskich na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (1995). Początkowo realizował głównie filmy dokumentalne m.in.: Inna, Przez nokaut, Jestem mordercą, Zostanie legenda, za które wyróżniony został licznymi nagrodami w kraju i za granicą (Turyn, Tel Aviv, Kraków, Łagów, Szczecin, Łódź). Jego film szkolny Inna został przez Rainbow Films Foundation z Tel Avivu zaliczony do elitarnej grupy dwudziestu najlepszych na świecie krótkich filmów 1994 roku.


CHCE SIĘ ŻYĆ
Polska, 2013, 107 min

38. Gdynia Festiwal Filmowy – Nagroda
Publiczności „Złoty Klakier”
MFF Montreal 2013 – Grand Prix

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który – mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu – udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha. W roli głównej znany z Dawid Ogrodnik, który stworzył jedną z najniezwyklejszych i najbardziej wzruszających kreacji w polskim kinie ostatnich lat.


DRZAZGI
Polska, 2009, 106 min

FPFF w Gdyni 2008 – Najlepszy debiut reżyserski, Najlepszy debiut aktorski, Najlepszy montaż

Opowieść rozgrywająca się współcześnie na Śląsku. Trzy nowele składające się na fabułę filmu, to historie o miłości, dojrzewaniu i przeznaczeniu utrzymane w tonacji Czeskiego małego realizmu. Bohaterowie pochodzą z innych środowisk, różnią się wykształceniem, statusem materialnym i aspiracjami. Jednak każdy z nich postawiony jest w sytuacji, w której musi dojrzeć i dokonać wyboru. Muszą rozbić swoje życie w tytułowe „drzazgi”, żeby móc je na nowo poskładać.


INFERNO
Polska, 2001, 61 min

FPFF w Gdyni 2001 – Konkurs Główny

Baśka, na którą wołają Xena, marzy o ASP, ale będzie studiowała prawo. Anka wybiera się na marketing. Inga, dla przyjaciół Inez, chce zostać aktorką. Dziewczyny są w maturalnej klasie. Na tle szkolnej tablicy, na której wypisano wielkimi literami MATURA 2000, przed amatorską kamerą opowiadają o swoich planach.