W ramach współpracy z Fundacją Kino Polska i Cyfrowym Repozytorium Filmowym w kinie plenerowym zaprezentowane zostaną trzy komedie w reżyserii Stanisława Barei, jednego z najpopularniejszych polskich twórców obdarzonego wyjątkowym zmysłem obserwacji.

Plenerowe projekcje na plaży to okazja do spotkania – z polskim kinem i z przyjaciółmi. W niezapomnianych kreacjach aktorskich zobaczymy m. in. Jacka Fedorowicza, Jerzego Dobrowolskiego, Halinę Kowalską, Stanisława Tyma, Krzysztofa Kowalewskiego, Wojciecha Pokorę, Bronisława Pawlika.

Akcja filmów rozgrywa się w prozaicznej i absurdalnej polskiej rzeczywistości lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” (1978), „Nie ma róży bez ognia” (1974) oraz „Brunet wieczorową porą” (1976) – którego charakterystycznym motywem muzycznym jest piosenka w wykonaniu Anny Jantar – to filmy w zrekonstruowanej cyfrowo najlepszej jakości obrazu i dźwięku.

Fundacja Kino Polska wspólnie z Cyfrowym Repozytorium Filmowym i telewizją Kino Polska realizuje projekty o charakterze artystycznym, edukacyjnym i społecznym (m. in. Kino Wolność), wychodząc z założenia, że polska kinematografia jest doskonałym narzędziem integracji społecznej, utrwalania ważnych dla wspólnot lokalnych i wspólnoty narodowej postaw oraz nieocenionym źródłem wiedzy.

www.fundacjakinopolska.pl
www.cyfrowerepozytorium.pl


Pokazy odbędą się na plaży przy Teatrze na Plaży i Klubie Atelier, al. Mamuszki 2

W przypadku deszczu pokazy odbędą się w klubie