W Imię...

Retrospektywa jednej z najwybitniejszych i najgłośniejszych  polskich reżyserek, wielokrotnie nagradzanej na zagranicznych i krajowych festiwalach filmowych. Autorki 33 scen z życia, Sponsoringu oraz W imię…


W IMIĘ…
Polska, 2013, 96 min

MFF Berlinale 2013 – Teddy Award
Festiwal Filmowy w Gdyni 2013 – Najlepszy Reżyser, Najlepsza pierwszoplanowa rola męska

Historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat. Ksiądz Adam obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

https://www.youtube.com/watch?v=tLzbXozjEmw


SPONSORING
Francja, Niemcy, Polska, 2011, 96 min

Festiwal Filmowy w Gdyni 2012 – Najlepsza drugoplanowa rola kobieca, Najlepsze kostiumy
Orły 2013 – Najlepsza drugoplanowa rola kobieca

Anna, dziennikarka luksusowego magazynu dla kobiet, przygotowuje artykuł na temat sponsoringu wśród studentek paryskiego uniwersytetu. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie call girls – Charlotte oraz Alicję. Dziewczyny wprowadzają ją w świat płatnej miłości, ku zaskoczeniu Anny – wyjątkowo pociągający i odkrywający przed nią oblicze jej własnego związku.

https://www.youtube.com/watch?v=Hzwm7sDsVTo


33 SCENY Z ŻYCIA
Polska, Niemcy, 2008, 95 min

Festiwal Filmowy w Gdyni 2008 – Najlepszy reżyser, Najlepsza muzyka, Najlepsze zdjęcia
MFF Locarno 2008 – Złoty Lampart
Orły 2009 – Najlepszy film

Trzydziestoparoletnia fotograf Julia odnosi znaczące sukcesy artystyczne. Jej mąż Piotr jest cenionym kompozytorem. Matka, Basia, to uznana autorka powieści kryminalnych, Ojciec, Jurek, jest filmowcem – dokumentalistą. Nagle ich szczęśliwe życie kończy się. Najpierw zdycha kochany przez wszystkich pies, a wkrótce potem Basia skarży się na ból brzucha – lekarze diagnozują raka. Choroba żony załamuje Jurka, który umiera wkrótce po niej. Zajęty pracą mąż Julii nie jest dla niej wsparciem. Nadchodzi pora, kiedy Julia musi całkowicie zweryfikować dotychczasowe widzenie świata.

https://www.youtube.com/watch?v=AU41866g6lA


ONO
Polska, Niemcy, 2004, 94 min

MFF Sundance 2005 – Oficjalna selekcja
Europejska Nagroda Filmowa 2005 – Nominacja w kategorii Odkrycie roku
Festiwal Filmowy w Gdyni 2004 – Najlepsza drugoplanowa rola męska, Najlepsza muzyka

Dwudziestodwuletnia Ewa pracuje na stacji benzynowej, wiodąc nudne i monotonne życie. Kiedy przypadkiem zachodzi w ciążę, postanawia ją usunąć. Jednak niespodziewany splot okoliczności oraz wizyta u lekarza, podczas której dowiaduje się, że płód potrafi słyszeć sprawiają, że zmienia zdanie. Decyduje się urodzić dziecko, a zanim to nastąpi – odpowiednio przygotować je do pojawienia się na świecie. Swoje nienarodzone dziecko nazywa „Ono”. Zaczyna do niego mówić, czytać mu, a nawet grać na pianinie. Okazuje się, że pozwala jej to uporządkować własne sprawy i relacje z najbliższymi oraz spojrzeć na życie z innej perspektywy.

https://www.youtube.com/watch?v=As5pN5qaQFA