WARSZTATY Z ANIMACJI STOP-MOTION
Prowadzenie: Grupa Smacznego

Grupa_logo_Final_1

Warsztaty z animacji stop-motion na sopockiej plaży z wykorzystaniem elementów przyrody pt „Ruchome Piaski”.

Znalezione przedmioty na plaży i w okolicach będą tworzyć scenografię animacyjną, możliwe będzie wykorzystanie człowieka jako jednego z elementów do z animowania. Przygotowany wcześniej treatment zostanie szczegółowo dopracowany przez całą grupę warsztatowiczów, a w kolejnym etapie rozpoczniemy animacje. Stop-motion, inaczej animacja poklatkowa, charakteryzuje się tworzeniem animacji na podstawie klatek będących zdjęciami. Animator łączy klatki w całość w rezultacie czego powstaje wrażenie filmu.

Warsztaty odbędą się w dniach 15-17 lipca na plaży przy Teatrze na Plaży/Klubie Atelier w godz. 10-16 (szczegółowe informacje podane zostaną na maila osobom zapisanym).

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na warsztaty


IMG_1729

GRUPA SMACZNEGO
Studio animacji Grupa Smacznego, którego właścicielami jest trójka przyjaciół: Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz i Marcin Wasilewski działa w Gdańsku od 10 lat. Ma na koncie m.in. realizację serii animowanej dla BBC Harry and Toto, serial animowany Mami Fatale, pokazywany m.in. w telewizji PULS 2 czy na argentyńskim kanale PakaPaka oraz współpracę z takimi artystami, jak Jacaszek, Robert Turło, Łukasz Targosz czy Katarzyna Krakowiak. Krótkometrażowy film Grupy Smacznego Lost senses w reżyserii Marcina Wasilewskiego, zdobył nagrody m.in. na festiwalu SIGGRAPH w USA czy na portugalskim festiwalu Avanca. W studiu powstaje tez pierwszy polski serial internetowy – animowana seria Bear me Kasi Wilk, która jest rozwinięciem jej shorta pod tym samym tytułem, zdobywcy 18 nagród na światowych festiwalach.

Więcej informacji o Grupie Smacznego: www.g-s.pl


Warunki zgłaszania na warsztaty:

Warsztaty kierowane są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów lub osób dysponujących wolnym czasem.

Mile widziane podstawowe zdolności plastyczne. Ilość miejsc ograniczona

Koszt udziału w warsztatach wynosi 25 zł

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszenia (do pobrania tutaj) na adres: biuro@sopotfilmfestival.pl.

Informacja o trybie płatności zostanie przesłana po potwierdzeniu uczestnictwa.