WYSTAWA KULTURA NA WIDOKU

Wystawa „Kultura Na Widoku” realizowana jest przez Fundację Legalna Kultura i pojawi się również na Sopot Film Festivalu. Jej celem jest promocja legalnych źródeł kultury oraz uczczenie rocznicy 25 lecia Wolności. Na specjalnych regałach ustawionych na Placu Przyjaciół Sopotu, zdigitalizowana podziemna twórczość z czasów „Solidarności” spotyka się z kulturą współczesną w cyfrowej rzeczywistości. Dostępna za darmo, albo w bardzo atrakcyjnych cenach dla wszystkich odbiorców korzystających z urządzeń mobilnych.

Do pobrania jest ponad 600 tytułów zdigitalizowanych książek, filmów, gier i utworów muzycznych.Można tam znaleźć szeroki wybór utworów – począwszy od dzieł literackich Norwida i Konopnickiej, kończąc na najnowszych bestsellerach książkowych, czy bijących rekordy popularności hitach muzycznych, jak choćby przebojowy utwór Daft Punk „Get Lucky”. W ich sąsiedztwie znajdują się zdigitalizowane materiały z czasów „Solidarności”: ulotki, instrukcje strajkowe, podziemne gazety, plakaty i znaczki, a także książki i nagrania, w tym również archiwalia z Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i zasoby z Ośrodka Karta m.in. z kolekcji „Solidarność – narodziny ruchu” wpisanej na Światową Listę Programu UNESCO „Pamięć Świata”.By je pobrać wystarczy połączyć się z udostępnioną za darmo siecią wi-fi i pobrać wybrany utwór za pomocą kodu QR lub linku.


Projekt Kultura Na Widoku został wyróżniony Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności. Projekt realizowany jest w ramach kampanii społecznej Legalna Kultura. Partnerami strategicznymi projektu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Projekt powstał przy wsparciu finansowym Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Dostęp do sieci Wi-Fi zapewnia Orange Polska.


Wystawa w trakcie festiwalu stać będzie na Placu Przyjaciół Sopotu


www.kulturanawidoku.pl