W tym roku ponownie zaprezentujemy zestaw filmów dla dzieci, a po za tym zapraszamy osobno na warsztaty filmowe dla najmłodszych.


Blok I – Film animowany (od 4 lat)

tygrysy_tatuazeTygrysy i tatuaże, 54 min

Maj jest małą dziewczynką, która mieszka ze swoim wujkiem Sonnym – tatuażystą. Wujek marzy o znalezieniu dla swojej podopiecznej szczęśliwej rodziny. Pewnego dnia do salonu tatuażu przychodzi osiłek z gangu harleyowców. Maj przez pomyłkę tatuuje na jego skórze dziecięce obrazki, przez co razem z Sonnym muszą uciekać z miasta. W trakcie podróży przeżywają wiele niezwykłych przygód, które uświadamiają im moc łączącej ich więzi.


Blok I – Krótkie filmy – 79 min, (od 6 lat)

Tu mieszka Jensen, 29 min

Sophie dostaje w prezencie od rodziców chomika, którego nazywa Jensen. Okazuje się, że jej rodzice rozwodzą się a prezent ma być dla dziewczynki pocieszeniem. Gdy przez przypadek chomik wpada do odkurzacza a rodzice zgodnie zaczynają pocieszać dziewczynkę, ona wpada na genialny pomysł!

Pies w niebie, 25 min

9-cio letnia Lora przyjeżdża do szkoły z internatem prowadzonej przez siostry zakonne. Towarzyszy jej piesek Hound. Niestety w szkole nie wolno mieć zwierząt, dlatego siostry pozbywają się pieska. Lora próbuje więc za pomocą wyobraźni radzić sobie z samotnością i smutkiem w szkole, w której nikt nie ma odwagi być sobą.

Dziki ptak, 25 min

Nastoletnia dziewczynka Klara oswaja dzikiego ptaka. Chce go pokazać swojemu przyjacielowi, w którym jest zakochana. Wędrówka przez pola do domu chłopaka staje się niebezpieczna, tym bardziej, że dziewczynce towarzyszy jej małoletni brat, za którego jest odpowiedzialna.

dif]–>