spot

W 2016 roku w ramach festiwalu odbędą się trzy międzynarodowe konkursy: Konkurs filmów fabularnych 1-2, konkurs pełnometrażowych filmów dokumentalnych oraz konkurs filmów krótkometrażowych.


KONKURS 1-2 / pełen metraż

Sekcja przeznaczona dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów fabularnych zrealizowanych po 1. stycznia 2015 roku.

Za pełnometrażowy film fabularny uważamy produkcję dłuższą niż 60 minut

Filmy muszą posiadać napisy w języku angielskim.

Termin zgłaszania filmów: 3 maja 2016


KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH / pełen metraż

Sekcja przeznaczona dla pełnometrażowych filmów dokumentalnych zrealizowanych po 1. stycznia 2015 roku.

Za pełnometrażowy film dokumentalny uważamy produkcję dłuższą niż 45 minut

Filmy muszą posiadać napisy w języku angielskim.

Termin zgłaszania filmów: 3 maja 2016


KONKURS WORLD SHORTS & SHORT ANIMA/ krótki metraż

Ta sekcja przeznaczona jest dla krótkometrażowych fabuł i animacji z całego świata. Zarówno produkcje komercyjne, artystyczne, studenckie itp. Od klasycznej fabuły, poprzez eksperymentalne impresje, po animowane teledyski oraz animację komputerową.

Sekcja dla filmów zrealizowanych po po 1 stycznia 2015 roku.

Termin zgłaszania filmów: 20 kwietnia 2016

Filmy muszą posiadać napisy w języku angielskim.


SPECTRUM 15/16

SPECTRUM: MUZYKA, MODA i SZTUKA

Do każdej z ww. sekcji można również zgłaszać filmy pełnometrażowe (fabularne i dokumentalne), zrealizowane po 1 stycznia 2015 roku

Na najlepszy film w każdej z powyższych 2 sekcji głosować będzie publiczność.

Termin zgłaszania filmów: do 30.04.2016


Każdy pakiet zgłoszeniowy powinien składać się z:

– kopii filmowej na DVD lub BluRay lub screenera on-line (np. na Vimeo)

– wypełnionego  formularza zgłoszenia w formie papierowej lub elektronicznej (poniżej) lub maila ze zgodą na pokaz, akceptacją regulaminu i chęcią udziału w konkursie zawierającego dane dot. filmu


Regulamin konkursu >>


Karta zgłoszenia w wersji papierowej | DOC | PDF


Dodatkowe informacje

Jeżeli film w całości opublikowany jest on-line (Vimeo, Dropbox, Youtube itd.), nie wymagamy przesyłania kopii DVD do selekcji. Prosimy o nieużywanie serwisu Wetransfer.com, ze względu na krótki czas przechowywania plików na tym serwisie

Twórcy, których filmy pozytywnie przejdą selekcję wstępną, będą proszeni o przesłanie na płycie DVD / BluRay lub udostępnienie na FTP zwiastuna filmu (trailer, teaser lub fragmentu) na potrzeby promocji filmu na stronach festiwalowych w internecie oraz programach TV promujących festiwal oraz innych materiałów promocyjnych (plakat, ulotki, kadry z filmów w rozdzielczości co najmniej 300 dpi) Filmy obcojęzyczne akceptujemy tylko z polskimi lub angielskimi napisami. Nie zwracamy nadesłanych kopii filmowych na płytach DVD / Blu Ray – wszystkie zgłoszone filmy pozostają w archiwum SFF.

Szczegółowe Informacje na temat transportu kopii filmowych do pokazów na nośnikach DCP / Blu Ray prześlemy bezpośrednio do zakwalifikowanych uczestników. Na kopertach z filmami wysyłanymi spoza Unii Europejskiej, proszę dopisać „For cultural purpose only”.


Adres do przesłania kopii do selekcji konkursowej:

Sopot Film Festival 2016

Stowarzyszenie Hamulec Bezpieczeństwa

ul. Langiewicza 11

81-737 Sopot


Film można również zgłosić korzystając z poniższych serwisów:


Formularz zgłoszenia on-line

Uprzejmie prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszenia on-line. Dzięki niemu otrzymamy od razu informacje o zgłaszanym filmie oraz wykorzystamy zawarte w nim informacje przy tworzeniu katalogu festiwalowego.

Zgłaszający film akceptuje postanowienia regulaminu festiwalu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w formularzu na wewnętrzne potrzeby festiwalu w związku z procesem naboru filmów do konkursu, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych.